Brazylia to nie tylko piłka nożna


Zobacz futurystyczną wizję Oscara Niemeyera w stolicy Brazylii, z jego zaokrąglonymi kształtami płaskich budynków, które dominują nad horyzontem.

 

Często pomijane przez turystów miasto, zostało zaprojektowane w 1950 roku przez światowej klasy architekta, który pracował aż do 104 roku życia, zmarł w 2012 roku. Wiele kreacji Niemeyera, w tym katedra i krajowy kongres znajdują się teraz na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Region Planalto posiada również wspaniałe krajobrazy i parki narodowe, takie jak  Chapada dos Veadeiros. Wzdłuż wybrzeża Brazylii istnieją dosłownie tysiące pięknych wysp i plaż. W tym elegancka miejscowość Buzios i São Paulo w Bahia. Między Rio i Sao Paulo znajdują się tropikalne wyspy Costa Verde, wśród nich najbardziej idylliczne są Ilha Grande i Ilhabela. Prawdziwą rajską wyspą jest Fernando de Noronha, 540 km (330 mil) od wybrzeża południowo-wschodniego. Znajduje się tu kilka hoteli. Można też tu podziwiać tysiące ptaków. Idealnym miejscem do uprawiania surfingu jest artystyczna ericoacoara w Ceará, plaża Joaquina na Ilha Santa Catarina i Saquarema w stanie Rio.

 

Będąc w Brazylii warto też wybrać się do Parku Narodowego Chapada Diamantina, gdzie można wybrać pieszą wędrówkę, rafting po rzece lub po prostu się ochłodzić. Można też tu podziwiać wspaniały krajobraz górski. Bahia jest znaną z ekoturystyki częścią Brazylii. To idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej, speleologii, nurkowania i raftingu. Park jest pełen atrakcji przyrodniczych: gór, lasów, jaskiń, podziemnych jezior i wodospadów, w tym Cachoeira da Fumaça wysoki na 1250 stóp (380 m) najwyższy w Brazylii. W pobliżu znajduje się miejscowość Capão.

Informacje na temat wycieczek zagranicznych w 2019 do różych krajów w Europie