Wakacyjne uroki Francji

 

 

winnice w alzacjiWino najlepszej jakości, charakterystyczna kuchnia, romantyczny klimat – z tego głównie znana jest Francja.

Wycieczka objazdowa po atrakcyjnych turystycznie francuskich miastach jest celem wielu urlopowiczów. Korzystne cenowo oferty tego typu wyjazdów coraz częściej pojawiają się w katalogach biur podróży. Jakie zatem francuskie miasta są warte uwagi każdego turysty

?

 

 

Wyjazd do Francji bez wątpliwości wiąże się z odwiedzeniem jej stolicy czyli wspaniały Paryż. Kuszące są przede wszystkim paryskie zabytki. Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Katedra Notre-Dame, Panteon, budynki Sorbony – to tylko wybrane, najbardziej znane budowle. W mieście mieszczą się także liczne muzea, jak choćby Luwr z cennymi eksponatami. Ogromna ilość kawiarenek, pubów, restauracji daje z kolei możliwość relaksu podczas szybkiego tempa zwiedzania. Niepowtarzalny klimat miasta zrobi wrażenie nawet na najbardziej kapryśnym wycieczkowiczu. Inną francuską atrakcję stanowią zamki w dolinie Loary. Polecanym przez nas zamkiem jest zamek w Bloi. Do obejrzenia czeka ponad 300 średniowiecznych i renesansowych obiektów, a co niektóre wybudowano jeszcze w IX wieku.

 

Mont Saint MichelWarta zainteresowania jest kamienista wyspa Mont Saint Michel. Pielgrzymują na nią zorganizowane grupy, które pragną zawitać do Sanktuarium Michała Anioła. Trzeba zaznaczyć, że to jedno z najchętniej odwiedzanych francuskich miejsc. 2-kilometrowa grobla „spina” ją z kontynentem europejskim. Całość budowlana została włączona do spisu miejsc stanowiących listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejnym znanym francuskim miastem jest Lourdes. Słynie on z pięknego śródmieścia oraz rozlicznych kościołów. Z miasta tego bez trudności można udać się do Colmar. Najbardziej słynie jest z wyrobu wina. W Colmar spróbować można także dań alzackiej kuchni. W mieście tym poczuć da się atmosferę Włoch dzięki dzielnicy określanej „Małą Wenecją”. Popłynięcie gondolą to tylko jedna z atrakcji. Dobrym pomysłem będzie odwiedzenie niedużego miasta portowego słynącego z hodowli ostryg – Gujan-Mestras . Położone barwnie barwnie hatki i warsztaty polawiaczy ostryg przyciągają wielu turystów ale i również malarzy.

 

 

 

W krótkiej notatce można opisać zaledwie niektóre atrakcyjne miejsca we Francji. Francuskie miasta to nie tylko zabytki, restauracje z pysznymi daniami, urokliwe uliczki, ale i niepowtarzalny ich klimat. Wybór Francji będzie na pewno świetnym pomysłem na spędzenie wakacyjnych dni. Alternatywą dla wyjazdów oferowanych przez biura podróży są samodzielnie organizowane eskapady. Takie samodzielne wyprawy choćby do Francji niosą z sobą wiele przygód oraz gwarantują zyskanie nowych doświadczeń.